PYC Commodore's Cup 2018

Perry Yacht Club

Results are final as of 15:04 on September 2, 2018

ASYM Fleet

Sailed: 5, Discards: 0, To count: 5, Rating system: PHRFTOT, Entries: 10, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Race 1 Race 2 Race 3 Race 4 Race 5 Total Nett
1st ASYM Measure Twice Cut Once J70 1143 Mary Lee Duff 117 2.00 1.00 2.00 1.00 1.00 7.00 7.00
2nd ASYM Red Line U20 78 Larry Bigus 144 5.00 3.00 1.00 3.00 5.00 17.00 17.00
3rd ASYM Fast Lane U20 17 Bill Mendel 144 1.00 2.00 9.00 RET 4.00 3.00 19.00 19.00
4th ASYM Green Onions J70 1041 Bill McNally 117 7.00 4.00 3.00 2.00 6.00 22.00 22.00
5th ASYM Utopia U20 182 Neal Barkley 144 4.00 7.00 5.00 5.00 4.00 25.00 25.00
6th ASYM Agility J80 341 Ron Wood 120 3.00 10.00 RET 11.00 DNS 6.00 2.00 32.00 32.00
7th ASYM Hoof Hearted Carrera 280 2802 Mike Spurgeon 96 8.00 6.00 4.00 7.00 7.00 32.00 32.00
8th ASYM Alacrity J70 1024 Lynn Adkins 117 6.00 5.00 9.00 RET 10.00 RET 8.00 38.00 38.00
9th ASYM The Boss Carerra 290 2916 Garry Morrow 99 9.00 9.00 6.00 8.00 9.00 41.00 41.00
10th ASYM Silk Purse BaBa 30 BABA James Holsberger 222 10.00 8.00 7.00 10.00 DNF 10.00 45.00 45.00

CB Fleet

Sailed: 5, Discards: 0, To count: 5, Rating system: PHRFTOT, Entries: 9, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Race 1 Race 2 Race 3 Race 4 Race 5 Total Nett
1st CB NoName Thistle 3742 Blair Drydaen 168 1.00 1.00 1.00 1.00 1.00 5.00 5.00
2nd CB NoName Thistle 3620 Eric Beier 168 2.00 2.00 3.00 2.00 2.00 11.00 11.00
3rd CB Dog Meat Lightning 12424 Kenny Gall 192 4.00 4.00 5.00 3.00 5.00 21.00 21.00
3rd CB NoName Thistle 2615 Art Matje 168 5.00 3.00 4.00 5.00 4.00 21.00 21.00
5th CB Retro Rocket Lightning 10682 Alex Walter 192 6.00 6.00 2.00 6.00 6.00 26.00 26.00
6th CB NoName Windmill 4350 Barry Skikne 207 3.00 5.00 6.00 10.00 DNC 10.00 DNC 34.00 34.00
7th CB NoName S/16 602 Bill Lichtenegger 246 7.00 7.00 7.00 7.00 DNF 7.00 35.00 35.00
8th CB Blue Thistle 3942 Jim Haddock 168 10.00 DNC 10.00 DNC 10.00 DNC 4.00 3.00 37.00 37.00
9th CB NoName Thistle 3083 Vacte Lischer 168 10.00 DNC 10.00 DNC 10.00 DNC 10.00 DNC 10.00 DNC 50.00 50.00

MH Fleet

Sailed: 5, Discards: 0, To count: 5, Rating system: PHRFTOT, Entries: 4, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Race 1 Race 2 Race 3 Race 4 Race 5 Total Nett
1st MH Unknown Hobie 16 114771 Chris Bradshaw 126 1.00 1.00 1.00 1.00 1.00 5.00 5.00
2nd MH Rainbow Hobie 16 Rainbow Bob Billings 126 2.00 2.00 5.00 DNS 2.00 2.00 13.00 13.00
3rd MH Jolly Roger Hobie 16 31939 Douglas Simpson 126 4.00 4.00 2.00 3.00 3.00 16.00 16.00
4th MH Knot Rite Hobie 16 10882 Eric Levy 126 3.00 3.00 3.00 5.00 DNC 5.00 DNC 19.00 19.00

SYM Fleet

Sailed: 5, Discards: 0, To count: 5, Rating system: PHRFTOT, Entries: 5, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Race 1 Race 2 Race 3 Race 4 Race 5 Total Nett
1st SYM Hose Guys Hobie 33 33133 John Anderson 93 1.00 2.00 3.00 1.00 1.00 8.00 8.00
2nd SYM Still Jammin J29 166 Terril Cook 120 4.00 1.00 2.00 3.00 2.00 12.00 12.00
3rd SYM Readily San Juan 21 1984 Rodney Johnson 252 2.00 5.00 1.00 2.00 4.00 14.00 14.00
4th SYM Arrested Development Santana 20 352 Andrew Sudduth 234 3.00 3.00 5.00 4.00 5.00 20.00 20.00
5th SYM Miss Juli J29 50676 Farrell/Vermeer 120 5.00 4.00 4.00 5.00 3.00 21.00 21.00

Race 1 - ASYM Fleet - 9/1/18

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 01:21:00, Course: LA 2
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Elapsed Corrected BCE Points
1 ASYM Fast Lane U20 17 Bill Mendel 144 0:38:09 0:35:44 0:00:00 1.00
2 ASYM Measure Twice Cut Once J70 1143 Mary Lee Duff 117 0:37:36 0:36:39 0:00:56 2.00
3 ASYM Agility J80 341 Ron Wood 120 0:37:55 0:36:47 0:01:05 3.00
4 ASYM Utopia U20 182 Neal Barkley 144 0:39:39 0:37:08 0:01:30 4.00
5 ASYM Red Line U20 78 Larry Bigus 144 0:40:09 0:37:36 0:02:00 5.00
6 ASYM Alacrity J70 1024 Lynn Adkins 117 0:38:53 0:37:54 0:02:13 6.00
7 ASYM Green Onions J70 1041 Bill McNally 117 0:39:12 0:38:12 0:02:32 7.00
8 ASYM Hoof Hearted Carrera 280 2802 Mike Spurgeon 96 0:40:56 0:41:11 0:05:25 8.00
9 ASYM The Boss Carerra 290 2916 Garry Morrow 99 0:42:08 0:42:12 0:06:27 9.00
10 ASYM Silk Purse BaBa 30 BABA James Holsberger 222 0:58:28 0:49:14 0:16:02 10.00

Race 2 - ASYM Fleet - 9/1/18

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 02:36:00, Course: LA 2
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Elapsed Corrected BCE Points
1 ASYM Measure Twice Cut Once J70 1143 Mary Lee Duff 117 0:34:22 0:33:29 0:00:00 1.00
2 ASYM Fast Lane U20 17 Bill Mendel 144 0:35:50 0:33:34 0:00:05 2.00
3 ASYM Red Line U20 78 Larry Bigus 144 0:36:22 0:34:04 0:00:37 3.00
4 ASYM Green Onions J70 1041 Bill McNally 117 0:35:57 0:35:02 0:01:35 4.00
5 ASYM Alacrity J70 1024 Lynn Adkins 117 0:36:51 0:35:55 0:02:29 5.00
6 ASYM Hoof Hearted Carrera 280 2802 Mike Spurgeon 96 0:35:48 0:36:01 0:02:31 6.00
7 ASYM Utopia U20 182 Neal Barkley 144 0:38:42 0:36:15 0:02:57 7.00
8 ASYM Silk Purse BaBa 30 BABA James Holsberger 222 0:50:53 0:42:51 0:11:06 8.00
9 ASYM The Boss Carerra 290 2916 Garry Morrow 99 0:46:21 0:46:25 0:12:55 9.00
10 ASYM Agility J80 341 Ron Wood 120 RET     10.00

Race 3 - ASYM Fleet - 9/1/18

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 03:42:00, Course: LA 2
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Elapsed Corrected BCE Points
1 ASYM Red Line U20 78 Larry Bigus 144 0:34:41 0:32:29 0:00:00 1.00
2 ASYM Measure Twice Cut Once J70 1143 Mary Lee Duff 117 0:33:36 0:32:45 0:00:16 2.00
3 ASYM Green Onions J70 1041 Bill McNally 117 0:35:00 0:34:06 0:01:40 3.00
4 ASYM Hoof Hearted Carrera 280 2802 Mike Spurgeon 96 0:34:34 0:34:47 0:02:17 4.00
5 ASYM Utopia U20 182 Neal Barkley 144 0:39:28 0:36:58 0:04:47 5.00
6 ASYM The Boss Carerra 290 2916 Garry Morrow 99 0:40:41 0:40:45 0:08:15 6.00
7 ASYM Silk Purse BaBa 30 BABA James Holsberger 222 0:51:28 0:43:20 0:12:53 7.00
8 ASYM Fast Lane U20 17 Bill Mendel 144 RET     9.00
8 ASYM Alacrity J70 1024 Lynn Adkins 117 RET     9.00
10 ASYM Agility J80 341 Ron Wood 120 DNS     11.00

Race 4 - ASYM Fleet - 9/2/18

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 10:35:00, Course: LA 2
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Elapsed Corrected BCE Points
1 ASYM Measure Twice Cut Once J70 1143 Mary Lee Duff 117 0:58:43 0:57:13 0:00:00 1.00
2 ASYM Green Onions J70 1041 Bill McNally 117 1:00:01 0:58:29 0:01:18 2.00
3 ASYM Red Line U20 78 Larry Bigus 144 1:04:15 1:00:11 0:03:09 3.00
4 ASYM Fast Lane U20 17 Bill Mendel 144 1:04:20 1:00:15 0:03:14 4.00
5 ASYM Utopia U20 182 Neal Barkley 144 1:04:58 1:00:51 0:03:52 5.00
6 ASYM Agility J80 341 Ron Wood 120 1:03:22 1:01:29 0:04:23 6.00
7 ASYM Hoof Hearted Carrera 280 2802 Mike Spurgeon 96 1:03:30 1:03:54 0:06:38 7.00
8 ASYM The Boss Carerra 290 2916 Garry Morrow 99 1:04:57 1:05:03 0:07:49 8.00
9 ASYM Alacrity J70 1024 Lynn Adkins 117 RET     10.00
9 ASYM Silk Purse BaBa 30 BABA James Holsberger 222 DNF     10.00

Race 5 - ASYM Fleet - 9/2/18

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 12:15:00, Course: LA 2
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Elapsed Corrected BCE Points
1 ASYM Measure Twice Cut Once J70 1143 Mary Lee Duff 117 0:35:31 0:34:37 0:00:00 1.00
2 ASYM Agility J80 341 Ron Wood 120 0:36:25 0:35:20 0:00:44 2.00
3 ASYM Fast Lane U20 17 Bill Mendel 144 0:37:50 0:35:26 0:00:53 3.00
4 ASYM Utopia U20 182 Neal Barkley 144 0:38:11 0:35:46 0:01:14 4.00
5 ASYM Red Line U20 78 Larry Bigus 144 0:38:46 0:36:19 0:01:49 5.00
6 ASYM Green Onions J70 1041 Bill McNally 117 0:37:43 0:36:45 0:02:12 6.00
7 ASYM Hoof Hearted Carrera 280 2802 Mike Spurgeon 96 0:38:42 0:38:56 0:04:18 7.00
8 ASYM Alacrity J70 1024 Lynn Adkins 117 0:40:56 0:39:53 0:05:25 8.00
9 ASYM The Boss Carerra 290 2916 Garry Morrow 99 0:44:47 0:44:51 0:10:14 9.00
10 ASYM Silk Purse BaBa 30 BABA James Holsberger 222 1:01:18 0:51:37 0:20:12 10.00

Race 1 - CB Fleet - 9/1/18

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 01:16:00, Course: LA 2
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Elapsed Corrected BCE Points
1 CB NoName Thistle 3742 Blair Drydaen 168 0:41:33 0:37:37 0:00:00 1.00
2 CB NoName Thistle 3620 Eric Beier 168 0:41:57 0:37:59 0:00:24 2.00
3 CB NoName Windmill 4350 Barry Skikne 207 0:45:22 0:38:57 0:01:34 3.00
4 CB Dog Meat Lightning 12424 Kenny Gall 192 0:46:14 0:40:30 0:03:18 4.00
5 CB NoName Thistle 2615 Art Matje 168 0:45:08 0:40:52 0:03:35 5.00
6 CB Retro Rocket Lightning 10682 Alex Walter 192 0:50:06 0:43:53 0:07:10 6.00
7 CB NoName S/16 602 Bill Lichtenegger 246 1:00:38 0:49:31 0:14:34 7.00

Race 2 - CB Fleet - 9/1/18

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 02:31:00, Course: LA 2
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Elapsed Corrected BCE Points
1 CB NoName Thistle 3742 Blair Drydaen 168 0:38:07 0:34:30 0:00:00 1.00
2 CB NoName Thistle 3620 Eric Beier 168 0:38:46 0:35:06 0:00:39 2.00
3 CB NoName Thistle 2615 Art Matje 168 0:40:53 0:37:01 0:02:46 3.00
4 CB Dog Meat Lightning 12424 Kenny Gall 192 0:42:26 0:37:10 0:03:03 4.00
5 CB NoName Windmill 4350 Barry Skikne 207 0:43:38 0:37:28 0:03:27 5.00
6 CB Retro Rocket Lightning 10682 Alex Walter 192 0:43:14 0:37:52 0:03:51 6.00
7 CB NoName S/16 602 Bill Lichtenegger 246 0:53:30 0:43:41 0:11:15 7.00

Race 3 - CB Fleet - 9/1/18

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 03:37:00, Course: LA 2
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Elapsed Corrected BCE Points
1 CB NoName Thistle 3742 Blair Drydaen 168 0:34:48 0:31:30 0:00:00 1.00
2 CB Retro Rocket Lightning 10682 Alex Walter 192 0:39:03 0:34:12 0:03:05 2.00
3 CB NoName Thistle 3620 Eric Beier 168 0:38:42 0:35:02 0:03:54 3.00
4 CB NoName Thistle 2615 Art Matje 168 0:39:09 0:35:27 0:04:21 4.00
5 CB Dog Meat Lightning 12424 Kenny Gall 192 0:40:58 0:35:53 0:05:00 5.00
6 CB NoName Windmill 4350 Barry Skikne 207 0:42:54 0:36:50 0:06:13 6.00
7 CB NoName S/16 602 Bill Lichtenegger 246 1:01:13 0:49:59 0:22:38 7.00

Race 4 - CB Fleet - 9/2/18

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 10:30:00, Course: LA 2
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Elapsed Corrected BCE Points
1 CB NoName Thistle 3742 Blair Drydaen 168 1:01:59 0:56:07 0:00:00 1.00
2 CB NoName Thistle 3620 Eric Beier 168 1:08:28 1:01:59 0:06:29 2.00
3 CB Dog Meat Lightning 12424 Kenny Gall 192 1:11:09 1:02:20 0:07:06 3.00
4 CB Blue Thistle 3942 Jim Haddock 168 1:09:20 1:02:46 0:07:21 4.00
5 CB NoName Thistle 2615 Art Matje 168 1:09:40 1:03:04 0:07:41 5.00
6 CB Retro Rocket Lightning 10682 Alex Walter 192 1:22:43 1:12:28 0:18:40 6.00
7 CB NoName S/16 602 Bill Lichtenegger 246 DNF     7.00

Race 5 - CB Fleet - 9/2/18

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 12:10:00, Course: LA 2
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Elapsed Corrected BCE Points
1 CB NoName Thistle 3742 Blair Drydaen 168 0:38:27 0:34:49 0:00:00 1.00
2 CB NoName Thistle 3620 Eric Beier 168 0:40:43 0:36:52 0:02:16 2.00
3 CB Blue Thistle 3942 Jim Haddock 168 0:41:28 0:37:32 0:03:01 3.00
4 CB NoName Thistle 2615 Art Matje 168 0:44:56 0:40:41 0:06:29 4.00
5 CB Dog Meat Lightning 12424 Kenny Gall 192 0:47:43 0:41:48 0:07:59 5.00
6 CB Retro Rocket Lightning 10682 Alex Walter 192 0:49:56 0:43:45 0:10:12 6.00
7 CB NoName S/16 602 Bill Lichtenegger 246 1:06:09 0:54:01 0:23:31 7.00

Race 1 - MH Fleet - 9/1/18

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 01:31:00, Course: LA 2
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Elapsed Corrected BCE Points
1 MH Unknown Hobie 16 114771 Chris Bradshaw 126 0:39:58 0:38:26 0:00:00 1.00
2 MH Rainbow Hobie 16 Rainbow Bob Billings 126 0:42:43 0:41:04 0:02:45 2.00
3 MH Knot Rite Hobie 16 10882 Eric Levy 126 0:42:47 0:41:08 0:02:49 3.00
4 MH Jolly Roger Hobie 16 31939 Douglas Simpson 126 0:43:59 0:42:18 0:04:01 4.00

Race 2 - MH Fleet - 9/1/18

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 02:46:00, Course: LA 2
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Elapsed Corrected BCE Points
1 MH Unknown Hobie 16 114771 Chris Bradshaw 126 0:29:52 0:28:43 0:00:00 1.00
2 MH Rainbow Hobie 16 Rainbow Bob Billings 126 0:36:06 0:34:43 0:06:14 2.00
3 MH Knot Rite Hobie 16 10882 Eric Levy 126 0:36:22 0:34:58 0:06:30 3.00
4 MH Jolly Roger Hobie 16 31939 Douglas Simpson 126 0:40:08 0:38:35 0:10:16 4.00

Race 3 - MH Fleet - 9/1/18

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 03:52:00, Course: LA 2
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Elapsed Corrected BCE Points
1 MH Unknown Hobie 16 114771 Chris Bradshaw 126 0:28:47 0:27:41 0:00:00 1.00
2 MH Jolly Roger Hobie 16 31939 Douglas Simpson 126 0:37:05 0:35:39 0:08:18 2.00
3 MH Knot Rite Hobie 16 10882 Eric Levy 126 0:42:30 0:40:52 0:13:43 3.00
4 MH Rainbow Hobie 16 Rainbow Bob Billings 126 DNS     5.00

Race 4 - MH Fleet - 9/2/18

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 10:45:00, Course: LA 2
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Elapsed Corrected BCE Points
1 MH Unknown Hobie 16 114771 Chris Bradshaw 126 1:05:52 1:03:20 0:00:00 1.00
2 MH Rainbow Hobie 16 Rainbow Bob Billings 126 1:12:45 1:09:57 0:06:53 2.00
3 MH Jolly Roger Hobie 16 31939 Douglas Simpson 126 1:16:32 1:13:35 0:10:40 3.00

Race 5 - MH Fleet - 9/2/18

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 12:25:00, Course: LA 2
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Elapsed Corrected BCE Points
1 MH Unknown Hobie 16 114771 Chris Bradshaw 126 0:37:21 0:35:55 0:00:00 1.00
2 MH Rainbow Hobie 16 Rainbow Bob Billings 126 0:42:39 0:41:01 0:05:18 2.00
3 MH Jolly Roger Hobie 16 31939 Douglas Simpson 126 0:48:41 0:46:49 0:11:20 3.00

Race 1 - SYM Fleet - 9/1/18

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 01:26:00, Course: LA 2
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Elapsed Corrected BCE Points
1 SYM Hose Guys Hobie 33 33133 John Anderson 93 0:37:50 0:38:15 0:00:00 1.00
2 SYM Readily San Juan 21 1984 Rodney Johnson 252 0:48:10 0:39:02 0:00:59 2.00
3 SYM Arrested Development Santana 20 352 Andrew Sudduth 234 0:47:30 0:39:23 0:01:22 3.00
4 SYM Still Jammin J29 166 Terril Cook 120 0:41:19 0:40:05 0:01:54 4.00
5 SYM Miss Juli J29 50676 Farrell/Vermeer 120 0:45:46 0:44:24 0:06:21 5.00

Race 2 - SYM Fleet - 9/1/18

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 02:41:00, Course: LA 2
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Elapsed Corrected BCE Points
1 SYM Still Jammin J29 166 Terril Cook 120 0:32:38 0:31:40 0:00:00 1.00
2 SYM Hose Guys Hobie 33 33133 John Anderson 93 0:33:12 0:33:34 0:01:53 2.00
3 SYM Arrested Development Santana 20 352 Andrew Sudduth 234 0:41:35 0:34:29 0:03:24 3.00
4 SYM Miss Juli J29 50676 Farrell/Vermeer 120 0:36:30 0:35:25 0:03:52 4.00
5 SYM Readily San Juan 21 1984 Rodney Johnson 252 0:44:16 0:35:53 0:05:12 5.00

Race 3 - SYM Fleet - 9/1/18

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 03:47:00, Course: LA 2
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Elapsed Corrected BCE Points
1 SYM Readily San Juan 21 1984 Rodney Johnson 252 0:40:16 0:32:38 0:00:00 1.00
2 SYM Still Jammin J29 166 Terril Cook 120 0:34:04 0:33:03 0:00:26 2.00
3 SYM Hose Guys Hobie 33 33133 John Anderson 93 0:33:20 0:33:42 0:01:03 3.00
4 SYM Miss Juli J29 50676 Farrell/Vermeer 120 0:36:01 0:34:56 0:02:23 4.00
5 SYM Arrested Development Santana 20 352 Andrew Sudduth 234 0:42:44 0:35:26 0:03:22 5.00

Race 4 - SYM Fleet - 9/2/18

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 10:40:00, Course: LA 2
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Elapsed Corrected BCE Points
1 SYM Hose Guys Hobie 33 33133 John Anderson 93 0:59:49 1:00:28 0:00:00 1.00
2 SYM Readily San Juan 21 1984 Rodney Johnson 252 1:14:43 1:00:33 0:00:07 2.00
3 SYM Still Jammin J29 166 Terril Cook 120 1:02:48 1:00:56 0:00:28 3.00
4 SYM Arrested Development Santana 20 352 Andrew Sudduth 234 1:20:54 1:07:04 0:07:58 4.00
5 SYM Miss Juli J29 50676 Farrell/Vermeer 120 1:16:06 1:13:50 0:13:46 5.00

Race 5 - SYM Fleet - 9/2/18

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 12:20:00, Course: LA 2
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Elapsed Corrected BCE Points
1 SYM Hose Guys Hobie 33 33133 John Anderson 93 0:34:38 0:35:01 0:00:00 1.00
2 SYM Still Jammin J29 166 Terril Cook 120 0:38:40 0:37:31 0:02:35 2.00
3 SYM Miss Juli J29 50676 Farrell/Vermeer 120 0:38:48 0:37:39 0:02:43 3.00
4 SYM Readily San Juan 21 1984 Rodney Johnson 252 0:49:05 0:39:47 0:05:53 4.00
5 SYM Arrested Development Santana 20 352 Andrew Sudduth 234 0:54:55 0:45:32 0:12:41 5.00

Scoring codes used

CodeDescription Points
DNCDid not come to the starting area 10, 5
DNFStarted but did not finish Varies
DNSCame to the start area but did not start Varies
RETRetired Varies

perryyachtclub.com

pycracing.tk

Sailwave Scoring Software 2.25.10
www.sailwave.com

www.000webhost.com