Series 2 2017

Perry Yacht Club

Results are final as of 15:28 on July 7, 2018

Overall

Sailed: 18, Discards: 6, To count: 12, Rating system: PHRFTOT, Entries: 12, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 R10 R11 R12 R13 R14 R15 R16 R17 R18 Total Nett
1st ASYM Green Onions J70 1041 Bill McNally 117 2.00 3.00 (5.00) 3.00 (6.00) (8.00 DNF) (8.00 DSQ) 2.00 1.00 1.00 1.00 (4.00 DSQ) 2.00 1.00 2.00 2.00 (4.00) 1.00 56.00 21.00
2nd ASYM Fast Lane U20 17 Bill Mendel 144 (3.00) (4.00) 1.00 1.00 1.00 (3.00) 3.00 1.00 (13.00 DNS) 3.00 2.00 2.00 3.00 (7.00) (13.00 DNS) 1.89 CBT 1.89 CBT 1.89 CBT 65.67 22.67
3rd ASYM Agility J80 341 Ron Wood 120 2.44 CBT 2.44 CBT 2.44 CBT (13.00 DNS) 4.00 (6.00) 1.00 3.00 2.00 2.00 3.00 1.00 (6.00) (5.00) (13.00 DNS) 4.00 2.00 (5.00) 77.32 29.32
4th SYM Still Jammin J29 61 Terril Cook 120 1.00 1.00 4.00 4.00 (5.00) 4.00 2.00 (8.00 DSQ) 3.00 (13.00 DNC) (13.00 DNC) (13.00 DNC) 2.67 CBT 2.67 CBT 2.67 CBT 1.00 (8.00) 4.00 92.01 32.01
5th SYM Miss Juli J29 50676 Farrell/Vermeer 120 (13.00 DNC) (13.00 DNC) (13.00 DNC) 6.00 (7.00) 5.00 4.00 4.00 4.00 3.72 CBT 3.72 CBT 3.72 CBT 1.00 2.50 1.00 (7.00) (7.00) 6.00 104.66 44.66
6th ASYM Alacrity J70 1024 Lynn Adkins 117 4.00 6.00 3.00 5.00 3.00 1.00 (13.00 DNS) (13.00 DNS) (13.00 DNS) (13.00 DNC) (13.00 DNC) (13.00 DNC) 8.00 DNF 6.00 5.00 5.00 1.00 3.00 128.00 50.00
7th ASYM Red Line U20 78 Larry Bigus 144 5.00 5.00 7.00 (13.00 DNC) (13.00 DNC) (13.00 DNC) (13.00 DNS) (13.00 DNS) (13.00 DNS) 13.00 DNC 13.00 DNC 13.00 DNC 4.00 4.00 4.00 3.00 3.00 2.00 154.00 76.00
8th SYM Hose Guys Hobie 33 33133 John Anderson 93 6.00 8.00 8.00 (13.00 DNC) (13.00 DNC) (13.00 DNC) 6.00 5.00 5.00 4.00 4.00 (13.00 DNS) (13.00 DNC) (13.00 DNC) 13.00 DNC 6.00 5.00 7.00 155.00 77.00
9th SYM Arcturus Capri 30 18090 Kendall Talley 117 7.00 9.00 (13.00 DNC) 7.00 8.00 7.00 8.33 CBT 8.33 CBT 8.33 CBT 6.00 5.00 (13.00 DNS) (13.00 DNC) (13.00 DNC) (13.00 DNC) (13.00 DNC) 13.00 DNC 13.00 DNC 177.99 99.99
10th ASYM Measure Twice Cut Once J70 1143 Mary Lee Duff 117 (13.00 DNS) 2.00 2.00 2.00 2.00 2.00 (13.00 DNS) (13.00 DNS) (13.00 DNS) (13.00 DNC) (13.00 DNC) 13.00 DNC 13.00 DNC 13.00 DNC 13.00 DNC 13.00 DNC 13.00 DNC 13.00 DNC 179.00 101.00
11th ASYM Utopia U20 182 Neal Barkley 144 (13.00 DNS) 7.00 6.00 (13.00 DNC) (13.00 DNC) (13.00 DNC) 5.00 6.00 6.00 5.00 7.00 RET (13.00 DNS) (13.00 DNC) 13.00 DNC 13.00 DNC 13.00 DNC 13.00 DNC 13.00 DNC 185.00 107.00
12th SYM Double Trouble San Juan 21 2384 Neal Barkley II 252 (13.00 DNC) (13.00 DNC) (13.00 DNC) (13.00 DNC) (13.00 DNC) (13.00 DNC) 13.00 DNC 13.00 DNC 13.00 DNC 13.00 DNC 13.00 DNC 13.00 DNC 5.00 2.50 3.00 8.00 6.00 8.00 188.50 110.50

R1

Start: Start 1, Finishes: Finish time
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Elapsed Corrected BCE Points
1 SYM Still Jammin J29 61 Terril Cook 120 35.57 0.34.53 0.00.00 1.00
2 ASYM Green Onions J70 1041 Bill McNally 117 36.16 0.35.21 0.00.29 2.00
3 ASYM Agility J80 341 Ron Wood 120 CBT     2.44
4 ASYM Fast Lane U20 17 Bill Mendel 144 38.45 0.36.18 0.01.31 3.00
5 ASYM Alacrity J70 1024 Lynn Adkins 117 37.39 0.36.41 0.01.52 4.00
6 ASYM Red Line U20 78 Larry Bigus 144 41.13 0.38.36 0.03.59 5.00
7 SYM Hose Guys Hobie 33 33133 John Anderson 93 38.23 0.38.48 0.03.53 6.00
8 SYM Arcturus Capri 30 18090 Kendall Talley 117 54.07 0.52.44 0.18.20 7.00
9 ASYM Measure Twice Cut Once J70 1143 Mary Lee Duff 117 DNS     13.00
9 ASYM Utopia U20 182 Neal Barkley 144 DNS     13.00

R2

Start: Start 1, Finishes: Finish time
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Elapsed Corrected BCE Points
1 SYM Still Jammin J29 61 Terril Cook 120 37.28 0.36.21 0.00.00 1.00
2 ASYM Measure Twice Cut Once J70 1143 Mary Lee Duff 117 37.36 0.36.39 0.00.18 2.00
3 ASYM Agility J80 341 Ron Wood 120 CBT     2.44
4 ASYM Green Onions J70 1041 Bill McNally 117 37.38 0.36.40 0.00.20 3.00
5 ASYM Fast Lane U20 17 Bill Mendel 144 39.53 0.37.21 0.01.04 4.00
6 ASYM Red Line U20 78 Larry Bigus 144 41.05 0.38.29 0.02.16 5.00
7 ASYM Alacrity J70 1024 Lynn Adkins 117 39.38 0.38.37 0.02.20 6.00
8 ASYM Utopia U20 182 Neal Barkley 144 43.38 0.40.52 0.04.49 7.00
9 SYM Hose Guys Hobie 33 33133 John Anderson 93 41.22 0.41.49 0.05.25 8.00
10 SYM Arcturus Capri 30 18090 Kendall Talley 117 56.35 0.55.08 0.19.17 9.00

R3

Start: Start 1, Finishes: Finish time
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Elapsed Corrected BCE Points
1 ASYM Fast Lane U20 17 Bill Mendel 144 34.06 0.31.56 0.00.00 1.00
2 ASYM Measure Twice Cut Once J70 1143 Mary Lee Duff 117 33.14 0.32.23 0.00.28 2.00
3 ASYM Agility J80 341 Ron Wood 120 CBT     2.44
4 ASYM Alacrity J70 1024 Lynn Adkins 117 34.49 0.33.56 0.02.03 3.00
5 SYM Still Jammin J29 61 Terril Cook 120 35.25 0.34.22 0.02.30 4.00
6 ASYM Green Onions J70 1041 Bill McNally 117 35.30 0.34.36 0.02.44 5.00
7 ASYM Utopia U20 182 Neal Barkley 144 37.06 0.34.45 0.03.00 6.00
8 ASYM Red Line U20 78 Larry Bigus 144 38.58 0.36.30 0.04.52 7.00
9 SYM Hose Guys Hobie 33 33133 John Anderson 93 36.08 0.36.32 0.04.32 8.00

R4

Start: Start 1, Finishes: Finish time
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Elapsed Corrected BCE Points
1 ASYM Fast Lane U20 17 Bill Mendel 144 41.41 0.39.02 0.00.00 1.00
2 ASYM Measure Twice Cut Once J70 1143 Mary Lee Duff 117 40.25 0.39.23 0.00.21 2.00
3 ASYM Green Onions J70 1041 Bill McNally 117 49.12 0.47.57 0.09.08 3.00
4 SYM Still Jammin J29 61 Terril Cook 120 51.54 0.50.21 0.11.39 4.00
5 ASYM Alacrity J70 1024 Lynn Adkins 117 51.49 0.50.30 0.11.45 5.00
6 SYM Miss Juli J29 50676 Farrell/Vermeer 120 52.51 0.51.16 0.12.36 6.00
7 SYM Arcturus Capri 30 18090 Kendall Talley 117 1.06.41 1.04.59 0.26.37 7.00
8 ASYM Agility J80 341 Ron Wood 120 DNS     13.00

R5

Start: Start 1, Finishes: Finish time
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Elapsed Corrected BCE Points
1 ASYM Fast Lane U20 17 Bill Mendel 144 18.55 0.17.43 0.00.00 1.00
2 ASYM Measure Twice Cut Once J70 1143 Mary Lee Duff 117 18.45 0.18.16 0.00.34 2.00
3 ASYM Alacrity J70 1024 Lynn Adkins 117 19.35 0.19.05 0.01.24 3.00
4 ASYM Agility J80 341 Ron Wood 120 20.05 0.19.29 0.01.49 4.00
5 SYM Still Jammin J29 61 Terril Cook 120 20.37 0.20.00 0.02.21 5.00
6 ASYM Green Onions J70 1041 Bill McNally 117 20.42 0.20.10 0.02.31 6.00
7 SYM Miss Juli J29 50676 Farrell/Vermeer 120 22.02 0.21.23 0.03.46 7.00
8 SYM Arcturus Capri 30 18090 Kendall Talley 117 22.39 0.22.04 0.04.28 8.00

R6

Start: Start 1, Finishes: Finish time
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Elapsed Corrected BCE Points
1 ASYM Alacrity J70 1024 Lynn Adkins 117 1.10.51 1.09.03 0.00.00 1.00
2 ASYM Measure Twice Cut Once J70 1143 Mary Lee Duff 117 1.12.19 1.10.28 0.01.28 2.00
3 ASYM Fast Lane U20 17 Bill Mendel 144 1.37.54 1.31.42 0.24.11 3.00
4 SYM Still Jammin J29 61 Terril Cook 120 1.38.54 1.35.57 0.27.44 4.00
5 SYM Miss Juli J29 50676 Farrell/Vermeer 120 1.43.21 1.40.16 0.32.11 5.00
6 ASYM Agility J80 341 Ron Wood 120 1,43.38 2.19.21 1.12.28 6.00
7 SYM Arcturus Capri 30 18090 Kendall Talley 117 2.37.08 2.33.08 1.26.17 7.00
8 ASYM Green Onions J70 1041 Bill McNally 117 DNF     8.00

R7

Start: Start 1, Finishes: Finish time
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Elapsed Corrected BCE Points
1 ASYM Agility J80 341 Ron Wood 120 0.29.44 0.28.51 0.00.00 1.00
2 SYM Still Jammin J29 61 Terril Cook 120 0.30.23 0.29.29 0.00.39 2.00
3 ASYM Fast Lane U20 17 Bill Mendel 144 0.31.45 0.29.44 0.00.57 3.00
4 SYM Miss Juli J29 50676 Farrell/Vermeer 120 0.31.19 0.30.23 0.01.35 4.00
5 ASYM Utopia U20 182 Neal Barkley 144 0.33.22 0.31.15 0.02.34 5.00
6 SYM Hose Guys Hobie 33 33133 John Anderson 93 0.32.05 0.32.26 0.03.33 6.00
7 ASYM Green Onions J70 1041 Bill McNally 117 DSQ     8.00
8 SYM Arcturus Capri 30 18090 Kendall Talley 117 CBT     8.33
9 ASYM Alacrity J70 1024 Lynn Adkins 117 DNS     13.00
9 ASYM Red Line U20 78 Larry Bigus 144 DNS     13.00
9 ASYM Measure Twice Cut Once J70 1143 Mary Lee Duff 117 DNS     13.00

R8

Start: Start 1, Finishes: Finish time
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Elapsed Corrected BCE Points
1 ASYM Fast Lane U20 17 Bill Mendel 144 0.34.25 0.32.14 0.00.00 1.00
2 ASYM Green Onions J70 1041 Bill McNally 117 0.33.21 0.32.30 0.00.16 2.00
3 ASYM Agility J80 341 Ron Wood 120 0.34.32 0.33.30 0.01.18 3.00
4 SYM Miss Juli J29 50676 Farrell/Vermeer 120 0.36.58 0.35.52 0.03.44 4.00
5 SYM Hose Guys Hobie 33 33133 John Anderson 93 0.35.30 0.35.53 0.03.37 5.00
6 ASYM Utopia U20 182 Neal Barkley 144 0.39.12 0.36.43 0.04.47 6.00
7 SYM Still Jammin J29 61 Terril Cook 120 DSQ     8.00
8 SYM Arcturus Capri 30 18090 Kendall Talley 117 CBT     8.33
9 ASYM Alacrity J70 1024 Lynn Adkins 117 DNS     13.00
9 ASYM Red Line U20 78 Larry Bigus 144 DNS     13.00
9 ASYM Measure Twice Cut Once J70 1143 Mary Lee Duff 117 DNS     13.00

R9

Start: Start 1, Finishes: Finish time
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Elapsed Corrected BCE Points
1 ASYM Green Onions J70 1041 Bill McNally 117 0.33.21 0.32.30 0.00.00 1.00
2 ASYM Agility J80 341 Ron Wood 120 0.35.03 0.34.00 0.01.33 2.00
3 SYM Still Jammin J29 61 Terril Cook 120 0.35.32 0.34.28 0.02.02 3.00
4 SYM Miss Juli J29 50676 Farrell/Vermeer 120 0.35.52 0.34.48 0.02.22 4.00
5 SYM Hose Guys Hobie 33 33133 John Anderson 93 0.35.05 0.35.28 0.02.56 5.00
6 ASYM Utopia U20 182 Neal Barkley 144 0.47.14 0.44.14 0.12.32 6.00
7 SYM Arcturus Capri 30 18090 Kendall Talley 117 CBT     8.33
8 ASYM Fast Lane U20 17 Bill Mendel 144 DNS     13.00
8 ASYM Alacrity J70 1024 Lynn Adkins 117 DNS     13.00
8 ASYM Red Line U20 78 Larry Bigus 144 DNS     13.00
8 ASYM Measure Twice Cut Once J70 1143 Mary Lee Duff 117 DNS     13.00

R10

Start: Start 1, Finishes: Finish time
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Elapsed Corrected BCE Points
1 ASYM Green Onions J70 1041 Bill McNally 117 0.30.23 0.29.37 0.00.00 1.00
2 ASYM Agility J80 341 Ron Wood 120 0.30.55 0.30.00 0.00.24 2.00
3 ASYM Fast Lane U20 17 Bill Mendel 144 0.32.56 0.30.51 0.01.19 3.00
4 SYM Miss Juli J29 50676 Farrell/Vermeer 120 CBT     3.72
5 SYM Hose Guys Hobie 33 33133 John Anderson 93 0.33.59 0.34.21 0.04.42 4.00
6 ASYM Utopia U20 182 Neal Barkley 144 0.37.27 0.35.05 0.05.50 5.00
7 SYM Arcturus Capri 30 18090 Kendall Talley 117 0.42.09 0.41.05 0.11.46 6.00

R11

Start: Start 1, Finishes: Finish time
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Elapsed Corrected BCE Points
1 ASYM Green Onions J70 1041 Bill McNally 117 0.30.25 0.29.38 0.00.00 1.00
2 ASYM Fast Lane U20 17 Bill Mendel 144 0.32.27 0.30.24 0.00.48 2.00
3 ASYM Agility J80 341 Ron Wood 120 0.32.32 0.31.34 0.01.59 3.00
4 SYM Miss Juli J29 50676 Farrell/Vermeer 120 CBT     3.72
5 SYM Hose Guys Hobie 33 33133 John Anderson 93 0.32.40 0.33.01 0.03.21 4.00
6 SYM Arcturus Capri 30 18090 Kendall Talley 117 0.44.01 0.42.54 0.13.36 5.00
7 ASYM Utopia U20 182 Neal Barkley 144 RET     7.00

R12

Start: Start 1, Finishes: Finish time
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Elapsed Corrected BCE Points
1 ASYM Agility J80 341 Ron Wood 120 0.41.48 0.40.33 0.00.00 1.00
2 ASYM Fast Lane U20 17 Bill Mendel 144 0.44.42 0.41.52 0.01.24 2.00
3 SYM Miss Juli J29 50676 Farrell/Vermeer 120 CBT     3.72
4 ASYM Green Onions J70 1041 Bill McNally 117 DSQ     4.00
5 SYM Hose Guys Hobie 33 33133 John Anderson 93 DNS     13.00
5 SYM Arcturus Capri 30 18090 Kendall Talley 117 DNS     13.00
5 ASYM Utopia U20 182 Neal Barkley 144 DNS     13.00

R13

Start: Start 1, Finishes: Finish time
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Elapsed Corrected BCE Points
1 SYM Miss Juli J29 50676 Farrell/Vermeer 120 0.37.07 0.36.01 0.00.00 1.00
2 ASYM Green Onions J70 1041 Bill McNally 117 0.37.16 0.36.19 0.00.19 2.00
3 SYM Still Jammin J29 61 Terril Cook 120 CBT     2.67
4 ASYM Fast Lane U20 17 Bill Mendel 144 0.39.26 0.36.56 0.00.59 3.00
5 ASYM Red Line U20 78 Larry Bigus 144 0.39.35 0.37.04 0.01.08 4.00
6 SYM Double Trouble San Juan 21 2384 Neal Barkley II 252 0.46.38 0.37.48 0.02.12 5.00
7 ASYM Agility J80 341 Ron Wood 120 0.39.46 0.38.35 0.02.39 6.00
8 ASYM Alacrity J70 1024 Lynn Adkins 117 DNF     8.00

R14

Start: Start 1, Finishes: Finish time
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Elapsed Corrected BCE Points
1 ASYM Green Onions J70 1041 Bill McNally 117 0.36.12 0.35.17 0.00.00 1.00
2 SYM Miss Juli J29 50676 Farrell/Vermeer 120 0.36.56 0.35.50 0.00.34 2.50
2 SYM Double Trouble San Juan 21 2384 Neal Barkley II 252 0.44.13 0.35.50 0.00.41 2.50
4 SYM Still Jammin J29 61 Terril Cook 120 CBT     2.67
5 ASYM Red Line U20 78 Larry Bigus 144 0.40.42 0.38.07 0.03.02 4.00
6 ASYM Agility J80 341 Ron Wood 120 0.39.21 0.38.11 0.02.59 5.00
7 ASYM Alacrity J70 1024 Lynn Adkins 117 0.39.13 0.38.13 0.03.01 6.00
8 ASYM Fast Lane U20 17 Bill Mendel 144 0.42.46 0.40.03 0.05.06 7.00

R15

Start: Start 1, Finishes: Finish time
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Elapsed Corrected BCE Points
1 SYM Miss Juli J29 50676 Farrell/Vermeer 120 0.34.36 0.33.34 0.00.00 1.00
2 ASYM Green Onions J70 1041 Bill McNally 117 0.34.29 0.33.36 0.00.02 2.00
3 SYM Still Jammin J29 61 Terril Cook 120 CBT     2.67
4 SYM Double Trouble San Juan 21 2384 Neal Barkley II 252 0.47.15 0.38.18 0.05.50 3.00
5 ASYM Red Line U20 78 Larry Bigus 144 0.41.31 0.38.53 0.05.41 4.00
6 ASYM Alacrity J70 1024 Lynn Adkins 117 0.40.26 0.39.24 0.05.59 5.00
7 ASYM Fast Lane U20 17 Bill Mendel 144 DNS     13.00
7 ASYM Agility J80 341 Ron Wood 120 DNS     13.00

R16

Start: Start 1, Finishes: Finish time
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Elapsed Corrected BCE Points
1 SYM Still Jammin J29 61 Terril Cook 120 0.31.06 0.30.10 0.00.00 1.00
2 ASYM Fast Lane U20 17 Bill Mendel 144 CBT     1.89
3 ASYM Green Onions J70 1041 Bill McNally 117 0.30.58 0.30.11 0.00.00 2.00
4 ASYM Red Line U20 78 Larry Bigus 144 0.32.51 0.30.46 0.00.38 3.00
5 ASYM Agility J80 341 Ron Wood 120 0.31.51 0.30.54 0.00.45 4.00
6 ASYM Alacrity J70 1024 Lynn Adkins 117 0.32.22 0.31.33 0.01.24 5.00
7 SYM Hose Guys Hobie 33 33133 John Anderson 93 0.32.24 0.32.45 0.02.33 6.00
8 SYM Miss Juli J29 50676 Farrell/Vermeer 120 0.34.47 0.33.45 0.03.41 7.00
9 SYM Double Trouble San Juan 21 2384 Neal Barkley II 252 0.42.58 0.34.49 0.05.44 8.00

R17

Start: Start 1, Finishes: Finish time
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Elapsed Corrected BCE Points
1 ASYM Alacrity J70 1024 Lynn Adkins 117 0.27.27 0.26.45 0.00.00 1.00
2 ASYM Fast Lane U20 17 Bill Mendel 144 CBT     1.89
3 ASYM Agility J80 341 Ron Wood 120 0.28.04 0.27.14 0.00.30 2.00
4 ASYM Red Line U20 78 Larry Bigus 144 0.29.20 0.27.28 0.00.46 3.00
5 ASYM Green Onions J70 1041 Bill McNally 117 0.29.09 0.28.24 0.01.42 4.00
6 SYM Hose Guys Hobie 33 33133 John Anderson 93 0.29.21 0.29.40 0.02.53 5.00
7 SYM Double Trouble San Juan 21 2384 Neal Barkley II 252 0.37.14 0.30.11 0.04.14 6.00
8 SYM Miss Juli J29 50676 Farrell/Vermeer 120 0.32.03 0.31.06 0.04.29 7.00
9 SYM Still Jammin J29 61 Terril Cook 120 0.32.12 0.31.14 0.04.38 8.00

R18

Start: Start 1, Finishes: Finish time
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName PHRFTOT Elapsed Corrected BCE Points
1 ASYM Green Onions J70 1041 Bill McNally 117 0.44.31 0.43.23 0.00.00 1.00
2 ASYM Fast Lane U20 17 Bill Mendel 144 CBT     1.89
3 ASYM Red Line U20 78 Larry Bigus 144 0.47.52 0.44.50 0.01.33 2.00
4 ASYM Alacrity J70 1024 Lynn Adkins 117 0.46.21 0.45.10 0.01.50 3.00
5 SYM Still Jammin J29 61 Terril Cook 120 0.47.07 0.45.43 0.02.24 4.00
6 ASYM Agility J80 341 Ron Wood 120 0.47.20 0.45.55 0.02.37 5.00
7 SYM Miss Juli J29 50676 Farrell/Vermeer 120 0.47.40 0.46.15 0.02.57 6.00
8 SYM Hose Guys Hobie 33 33133 John Anderson 93 0.47.38 0.48.09 0.04.43 7.00
9 SYM Double Trouble San Juan 21 2384 Neal Barkley II 252 0.59.30 0.48.13 0.05.58 8.00

Scoring codes used

CodeDescription Points
CBTCommittee Boat Varies
DNCDid not come to the starting area 13
DNFStarted but did not finish 8
DNSCame to the start area but did not start 13
DSQDisqualification 8, 4
RETRetired 7

perryyachtclub.com


Sailwave Scoring Software 2.25.4
www.sailwave.com

www.000webhost.com